loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : سگ رباتیک راهنما ویژه افراد نابینا معرفی شد

سگ رباتیک راهنما ویژه افراد نابینا معرفی شد

مدتی است که سگ‌ رباتیک به محبوبیتی ویژه بین کاربران و علاقه‌مندان دنیای فناوری دست یافته اند. اکنون پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا یک سگ رباتیک ویژه برای هدایت و راهنمایی نابینایان طراحی کرده اند.

به گزارش بک پرس، به نقل از انتخاب، این ربات می‌تواند به افراد نابینا در جهت یابی کمک کند، درست همانطور که سگ‌های راهنمای نابینایان این کار را انجام می‌دهند.

استفاده از سگ‌های راهنما برای برخی از افراد نابینا، مزایای اجتماعی، جسمی و روحی ایجاد می‌کند، اما آموزش آن‌ها یک پروسه پرهزینه و طولانی است، بنابراین محققان یک گزینه رباتیک ایجاد کرده اند.

مسیریابی به کمک دوربین دوار و لیزر

دکتر ژونگیو لی و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی یک ربات چهار پا و سگ مانند را برنامه ریزی کرده اند که حتی با وجود  موانع و در معابر کم عرض، با سرعتی بالا، افراد نابینا را راهنمایی می‌کند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، برای ایجاد نقشه دقیق از محیط اطراف، ربات موجود را به یک سیستم با لیزر مجهز کردند. آن‌ها همچنین یک دوربین دوار به اضافه کردند که کمک می‌کند ربات مسیر خود را دقیق‌تر ارزیابی کند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید