loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و زندگی هوشمند : اپل روی حلقه هوشمند ، برای استفاده در زمینه واقعیت افزوده و ترکیبی کار می کند

اپل روی حلقه هوشمند ، برای استفاده در زمینه واقعیت افزوده و ترکیبی کار می کند

«اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری» ایالات متحده، اطلاعات پتنت جدید اپل را در مورد حلقه هوشمند مجهز به حسگر «SMI» به اشتراک گذاشته است. حلقه هوشمند اپل به عنوان وسیله جانبی می‌تواند برای کاربردهای مختلفی مبتنی بر واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش بک پرس، به نقل از دیجیاتو، اطلاعات منتشر شده از طریق وب‌سایت «Patently Apple» نشان می‌دهد که کوپرتینویی‌ها از سال 2015 تاکنون روی توسعه حلقه هوشمندی به عنوان وسیله جانبی برای عینک یا هدست واقعیت مجازی کار می‌کنند. اپل پیشتر نیز پتنت دیگری در مورد حلقه هوشمند به ثبت رسانده بود،‌ اما فایل مستندات پتنت جدید تفاوت‌هایی را نشان می‌دهد.

باتوجه به فایل‌های مربوط به پتنت،‌ حلقه هوشمند به سیستم ورودی مبتنی بر ژست‌های حرکتی با حسگر SMI مجهز است که می‌تواند به صورت تکی، چندتایی یا همراه با اپل پنسل برای کاربردهای مختلف AR ،VR و MR مورد استفاده قرار گیرد. از حسگر  SMI می‌توان برای سنجش جرکت نسبی بین حسگر و هدفی مشخص مثلا سطح یا یک شی استفاده کرد.

تعامل با عینک و هدست هوشمند اپل

حلقه ی هوشمند مجهز به تجهیزات فرستنده و گیرنده است تا بتواند با سایر دستگاه‌ها ارتباط برقرار کرده و با عینک هوشمند یا هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل به خوبی تعامل داشته باشد.

تصاویر پتنت اپل نشان می‌دهد که سیستم مذکور از دو حلقه ی هوشمند تشکیل شده است که می‌تواند به راحتی در انگشت شست و اشاره مورد استفاده قرار گیرد و کاربر برای برخی حرکات مانند بزرگنمایی یا چرخش از انگشتان خود که حلقه هوشمند در آن قرار دارد استفاده می‌کند.

حال باید دید اپل چه زمانی سیستم حلقه ی هوشمند جدید را به مرحله تولید خواهد رساند. آیا ممکن است همزمان با رونمایی هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل در سال آینده شاهد معرفی حلقه هوشمند نیز باشیم یا خیر.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید