loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : تیربار رباتیک با کمک هوش مصنوعی هدف را انتخاب و به آن شلیک می‌کند

تیربار رباتیک با کمک هوش مصنوعی هدف را انتخاب و به آن شلیک می‌کند

در کشور استونی یک ربات هوش مصنوعی تولید شده که بعد از نصب بر روی خودروهای زره پوش قادر به شناسایی خودکار اهداف و شلیک به آنها بدون نیاز به دخالت انسان است.

به گزارش بک پرس به نقل از نیواطلس، این تیربار رباتیک موسوم به THeMIS که توسط شرکت میلرم رباتیکس تولید شده وظیفه پشتیبانی از نیروهای پیاده، کمک به تخلیه محیط از نیروهای مجروح و غیره را انجام می‌دهد.

پیش از این در آوریل سال ۲۰۲۱ مانوری با استفاده از این تیربار هوشمند انجام شد، اما در تمرین‌های جدید دقت این تیربار افزایش یافته و از آن می‌توان برای هدف قراردادن اهدافی در فاصله حداکثر ۴۳۰ متری استفاده کرد.

مسلسل هوشمند یادشده از نوع ۷.۶۲ میلیمتری بوده و شرکت سازنده برای پشتیبانی از آن یک پهپاد مخفی کار به نام Acecore نیز تولید کرده که ماموریت‌هایی همچون جمع‌آوری اطلاعات و کسب آگاهی از موقعیت را انجام می‌دهد. پس از انهدام اهداف اصلی از این طریق، زره پوش مجهز به تیربار هوشمند می‌تواند برای انتقال افراد مجروح و کشته شده به کار گرفته شود.
برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید