loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : تشخیص سرطان پروستات با ابزار هوش مصنوعی ظرف چند ثانیه

تشخیص سرطان پروستات با ابزار هوش مصنوعی ظرف چند ثانیه

یک ابزار جدید هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل تصاویر سی تی اسکن بدن می‌تواند ابتلای افراد به سرطان پروستات را در عرض چند ثانیه تشخیص دهد.

به گزارش بک پرس و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، پیشرفت‌های اخیر در حوزه هوش مصنوعی موجب شده تا از این ابزار برای اسکن سریع تصاویر پزشکی و شناسایی انواع بیماری‌ها استفاده شود. در آخرین گام در این حوزه دانشمندان استرالیایی از فناوری مذکور برای شناسایی سرطان پروستات بهره گرفته اند.

تشخیص سرطان پروستات فقط در چند ثانیه

نرم افزار هوش مصنوعی پژوهشگران مذکور به رادیولوژیست‌ها کمک می‌کند در عرض چند ثانیه دریابند آیا فردی به سرطان پروستات مبتلا هست یا خیر. تشخیص سریع این سرطان به درمان مؤثر آن کمک شایانی می‌کند و شانس غلبه بر آن را افزایش می‌دهد.

پیش از این از ابزار هوش مصنوعی برای شناسایی اختلال در کارکردهای قلب، شناسایی یک هفته‌ای سرطان تخمدان و اندازه‌گیری چربی اطراف قلب استفاده شده بود.

نرم افزار هوش مصنوعی مذکور که انبوهی از تصاویر سی تی اسکن را بررسی کرده می‌تواند تفاوت‌های ظریف پروستات افراد سرطانی و غیرسرطانی را که با چشم قابل درک نیست، تشخیص دهد. انتظار می‌رود دقت این ابزار با افزایش میزان استفاده بیشتر شود.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید