loader image
صفحه اصلی > اینترنت اشیا و خبرهای کوتاه : استارت‌آپ هلندی منظومه ماهواره‌ای برای ارائه خدمات اینترنت اشیا در سراسر جهان توسعه می‌دهد

استارت‌آپ هلندی منظومه ماهواره‌ای برای ارائه خدمات اینترنت اشیا در سراسر جهان توسعه می‌دهد

استارت‌آپ هلندی هایبر گلوبال (Hiber Global) با حمایت مالی اتحادیه اروپا یک منظومه ماهواره‌ای مخابراتی برای ارائه خدمات اینترنت اشیا به سراسر جهان برپا می‌کند. به گزارش بک پرس این استارت‌آپ برنامه دارد در ابتدا ۱۸ تا ۲۴ ماهواره را برای تشکیل منظومه خود موسوم به هایبر در مدار لئو قرار داده و در نهایت تعداد ماهواره‌های این سامانه را به عدد ۵۰ برساند. تاکنون ۴ ماهواره از این منظومه در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ در مدار لئو قرار گرفته است. ماهواره‌های هایبر را شرکت هلندی ISIS (سرواژه Innovative Solutions In Space) توسعه می‌دهد و دارای ابعاد 6U هستند.

اینترنت اشیا

ارتباط ماشین به ماشین (M2M)

از این منظومه جهت برقراری ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) نیز استفاده خواهد شد. یکی از بخش‌های کلیدی اینترنت اشیا، ارتباط بی‌سیم بین ماشین‌ها بوده که با عنوان مخابرات ماشین به ماشین (M2M) شناخته می‌شود و به ارتباط ماشین‌ها با شبکه اینترنت و در نتیجه با تمام اشیا متصل به اینترنت، بدون دخالت یا با دخالت اندک انسان اشاره دارد. در این تعریف، ماشین می‌تواند هر ابزار دارای تعامل با محیط و دارای قابلیت اتصال با واسطه یا بی‌واسطه به اینترنت باشد. اتحادیه اروپا اخیرا از طریق صندوق نوآوری خود بودجه‌ای معادل ۲۶ میلیون یورو را برای ایجاد این منظومه ماهواره‌ای به هایبر گلوبال اعطا کرده است.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید