loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و سیستم هوشمند : عینک هوشمند IVAS به سربازان امکان مشاهده پشت موانع را میدهد

عینک هوشمند IVAS به سربازان امکان مشاهده پشت موانع را میدهد

ارتش آمریکا روی توسعه عینک هوشمند جدیدی به نام IVAS کار می‌کند که با فناوری پیشرفته خود به سربازان امکان دید در شب و مشاهده موقعیت اطراف را از همه زوایا می‌دهد. سربازان می‌توانند با کمک این عینک هوشمند جدید نقشه‌های دیجیتالی و سایر داده‌های مورد نیاز را نیز در اختیار داشته باشند.

به گزارش بک پرس، به نقل از دیجیاتو، این عینک‌های هوشمند با نام «سیستم جامع تقویت بینایی» (IVAS) مجهز به چندین دوربین قدرتمند هستند که در قسمت بالای آن قرار گرفته‌اند. سربازان می‌توانند با کمک این دوربین‌های قدرتمند، اشراف کاملی بر موقعیت اطراف داشته باشند و حتی زوایایی که در حالت عادی قابل رویت نیست را نیز از طریق دوربین‌های تعبیه شده، رصد کنند.

برای مثال وقتی سربازان با وسایل نقلیه زرهی در حال بررسی موقعیت و میدان جنگی هستند، دوربین‌های نصب شده روی IVAS و همچنین دوربین‌های نصب شده روی وسیله نقلیه زرهی به آنها  کمک می‌کند تا بتواند تصویر کاملی از فضای پیرامون خود داشته و در درون خودرو بیرون آنرا از تمام زوایا ببینند.

دیگر مزایای عینک IVAS

همچنین این سیستم جدید امکان مشاهده داده‌های دیگری از جمله نقشه‌های دیجیتالی و هدف‌هایی که سربازان باید آن را دنبال کنند را در اختیار آنها قرار می‌دهد. هر کدام از کاربران می‌توانند بین دید فرمانده، سربازان حاضر در میدان یا خودروها جابجا شوند.

از دیگر مزایای عینک‌های IVAS می‌توان به قابلیت دید در شب آنها اشاره کرد. قابلیت‌های عینک‌ هوشمند جدید به سربازان کمک می‌کند تا بتوانند به شکل موثرتری در موقعیت‌های مورد نظر حضور داشته باشند و تمام نیاز آنها را برای ارتباط با فرمانده و انجام ماموریت‌های جنگی پاسخ می‌دهد.

براساس گزارش منابع آگاه، به نظر می‌رسد ارتش آمریکا با بودجه‌ای ۱.۱ میلیارد دلاری، قصد دارد ۴۰ هزار سرباز خود را به عینک‌های جدید IVAS با فناوری پیشرفته مجهز کند. این تعداد عینک نیاز سربازان خط مقدم را در موقعیت‌های جنگی تامین می‌کند. هر چند در گزارش دیگری به این موضوع اشاره شده که کنگره آمریکا با بودجه درخواستی برای خرید این عینک‌های هوشمند جدید موافقت نکرده و آن را کاهش داده است.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید