loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و فناوری هوشمند : فرش هوشمند ضدسقوط کیفیت بازی و ورزش را بهتر می‌کند!

فرش هوشمند ضدسقوط کیفیت بازی و ورزش را بهتر می‌کند!

محققان دانشگاه ام آی تی یک فرش هوشمند تولید کرده‌اند که بدون نیاز به دوربین حرکت افراد را کنترل کرده، در مورد سقوط هشدار می‌دهد و کیفیت ورزش و اجرای بازی‌های ویدئوی را بهتر می‌کند.

به گزارش بک پرس و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، فرش هوشمند مذکور قادر به محاسبه دقیق تحرکات افراد و نیز وضعیت بدنی آنها بدون نیاز به دوربین است. لذا می‌توان از آن برای دریافت بازخوردهایی در مورد تمرین‌های ورزشی استفاده کرد.

همچنین این فرش می‌تواند یک ابزار کمکی برای اجرای بهتر بازی‌های ویدئویی و نیز استفاده از هدست های واقعیت مجازی باشد. مساحت این فرش ۳.۳ متر مربع است و در درون آن ۹۹۰۰ حسگر نصب شده که همگی رسانا و دارای روکش حساس به فشار هستند.

بازخورد سیگنال های الکتریکی در پاسخ به فشار قسمت های مختلف فرش

زمانی که به بخش‌های مختلف این فرش فشار وارد شود، سیگنال‌های الکتریکی مختلفی در واکنش به میزان فشار ارسال می‌شوند و بر همین اساس بازخوردهایی در نظر گرفته می‌شود. از این سیگنال‌ها می‌توان برای تصحیح حرکات ورزشی و اصلاح شیوه راه رفتن، دراز کشیدن، نشستن، ورزش یوگا، ایستادن و غیره استفاده کرد.

حسگرهای یادشده می‌توانند یک مدل مجازی از یک شخص در حال حرکت بر روی فرش ترسیم کنند و بر همین اساس حرکات وی را زیر نظر بگیرند تا در صورت هرگونه اختلال در روند حرکت در مورد احتمال افتادن و سقوط وی هشدار دهند.

دقت این فرش در زمینه برآورد و شناسایی حرکات افراد بر روی خود به ۹۷ درصد می‌رسد و می‌تواند موقعیت هر فرد را با دقت ۱۰ سانتیمتر برآورد کند. نمونه اولیه این فرش با قیمتی کمتر از ۱۰۰ دلار ساخته شده و هنوز برنامه‌ای برای تولید انبوه آن وجود ندارد.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید