loader image
صفحه اصلی > انرژی هوشمند : چرا به شبکه هوشمند نیاز داریم؟

چرا به شبکه هوشمند نیاز داریم؟

اول از همه ، شبکه های سنتی  به کهولت رسیده وافزایش تقاضای برق رادر پی دارند و دیگر مؤثر نیستند. دو دلیل عمده وجود دارد که ما به فناوری و برنامه های کاربردی شبکه هوشمند نیاز داریم:

برای کاهش هزینه و ریسک

از جمله بزرگترین مشکلات حل شده شبکه هوشمند ، منابع تلف شده و فقدان ایمنی است. اتخاذ فناوری شبکه هوشمند توسط خانوارها و کل شهرها به نظارت و کنترل استفاده از انرژی در زمان واقعی و بهینه سازی آن با بهترین منافع شهروندان و محیط زیست در ذهن کمک می کند.

همزمان، بهبود دید عنصر هر شبکه ، بارها ، تجهیزات ، خطوط انتقال ، وسایل  به مدیریت اجازه می دهد تا هر مشکلی را به موقع یا حتی از قبل تشخیص دهد ، براساس آن مرتفع شود و از مشکلات گران قیمت و خطرناک مانند قطع و خرابی به دلیل نگهداری به موقع جلوگیری کند.

براساس اعلام وزارت انرژی ، قطع برق سالانه 150 میلیارد دلار هزینه دارد.

برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و الکتریسیته سنگین کربن

شبکه های هوشمند نه تنها هوش ، دید ، کنترل و برقراری ارتباط در فرایند مصرف انرژی را فراهم می کنند ، بلکه انرژی سبز را نیز فعال می کنند.

اول از همه ، همراه با کاهش انرژی تلف شده ، تولید گازهای گلخانه ای کاهش می یابد. ثانیاً ، توپولوژی شبکه هوشمند امکان پذیر کردن منابع تجدید پذیر در شبکه را فراهم می کند ، و این باعث می شود منابع انرژی تمیز باعث دسترسی بیشتر مردم شود.

برای فعال کردن استقلال و مقاومت

امروزه ، نرم افزار شبکه هوشمند نظارت و کنترل مصرف انرژی در سطح مصرف کننده را قادر می سازد. این امر باعث می شود که یک خانه دار مشارکتی فعال در چرخه عمر شبکه داشته و یک تصمیم گیرنده نیز باشد.

با استفاده از فناوری هایی مانند ذخیره انرژی یا سیستم های PV ، یک خانواده قادر است به طور موقت مثلاً در مورد تعمیر و نگهداری یا تصادفات در خط از شبکه خارج شود. در این حالت ، ساکنان می توانند بطور پویا بارهایی را در خانه توزیع کنند تا نیازهای انرژی خود را برطرف کنند. یا آنها می توانند کاملاً به انرژی تولید شده خود اعتماد کنند و از این رو کاملاً مستقل از شبکه منطقه ای خود باشند.

منبع : digiteum.com

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید