loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و هوش مصنوعی : بومی‌سازی فناوری پیکره گفتگوی روزمره با هوش مصنوعی

بومی‌سازی فناوری پیکره گفتگوی روزمره با هوش مصنوعی

نخستین پیکره گفتگوی روزمره زبان فارسی مبتنی بر هوش مصنوعی در کشور توسط شرکتی دانش‌بنیان، بومی‌سازی شد.

به گزارش بک پرس و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، نخستین پیکره گفتگوی روزمره زبان فارسی بر پایه یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و با هدف بومی‌سازی توسط یک شرکت دانش‌بنیان به تولید رسید.

این محصول برای مدیریت ارتباط با مشتری، دستیارهای صوتی و محاوره‌سازی سامانه‌های تبدیل گفتار به متن، مورد استفاده قرار گیرد.

ذخیره بیش از 100 هزار گفته برچسب گذاری شده

پیکره گفتگوی روزمره زبان فارسی با بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی و فناوری یادگیری عمیق، بیش از ۱۰۰ هزار گفته برچسب گذاری شده را با بررسی فیلم‌ها، سریال‌های ایرانی و بیش از ۷۰۰ هزار گفته برچسب گذاری شده شبکه‌های مجازی در خود ذخیره دارد و هنگام هم‌صحبتی و یا ارائه راهنمایی به افراد از آن‌ها استفاده می‌کند.

در واقع هوش مصنوعی امکان یادگیری از تجربیات و انجام وظایف انسان را برای ماشین‌ها فراهم می‌کند و می‌تواند همنشین و شنونده خوبی برای کاربر باشد.

همچنین متناسب با برنامه‌ای که برای آن تعریف می‌شود، امکان راهنمایی و پاسخگویی به سوالات را در وبسایت‌ها و سایر بستر ها فراهم می‌کند.

 

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید