loader image
صفحه اصلی > هوش مصنوعی : هوش مصنوعی در پلیس

هوش مصنوعی در پلیس

هوش مصنوعی در پلیس

هوش مصنوعی در پلیس

هوش مصنوعی در پلیس که به شکل وانت پلیس هوش مصنوعی انجام می‌شود با استفاده از تلفن همراه رانندگان را شناسایی می‌کند.

هوش مصنوعی در پلیس بگونه‌ای می‌باشد که پلیس  این قدرت را دارد با استفاده از تلفن همراه تشخیص دهد راننده کمربند ایمنی خود را بسته یا در حین رانندگی از تلفن استفاده کرده است این کار به کمک ون‌هایی که دوربین جاسسوسی دارند اجرا می‌شود.

برای اطلاع داشتن از دست آوردهای هوش مصنوعی که چه کاربردی در چه زمینه‌ای دارند می‌توان از سابت بکپرس استفاده کرد.

هوش مصنوعی در پلیس به همراه ونی که مجهز به دو تا دوربین برای گرفتن فیلم است. اولین دوربین در یک زاویه کم تنظیم شده که توانایی این را دارد تلفن همراه را در نزدیکی گوش راننده تشخیص دهد یا اینکه کمر بند ایمنی بسته است یا خیر.

دوربین دوم دارای نمای تندتری می‌باشد و قابلیت آن این است که تشخیص دهد راننده از تلفن همراه برای ارسال پیامک استفاده می‌کند یا خیر.

بعد از اینکه تخلفان به صورت خودکار توسط هوش مصنوعی شناسایی شد، توسط انسان‌ها بررسی می‌شود و در نهایت برای بازبینی به پلیس منتقل می‌شود.

حواس پرتی در رانندگان منجر به مرگ می‌شود، این تخلفات مجازاتی به همراه خود دارند چرا که باید این عادات اجتماعی تغییر کنند. برای تغییر این عادات اجتماعی می‌توان از هوش مصنوعی در پلیس استفاده کرد.

بعد از انجام آزمایش‌هایی که نشان داد حدود 279 راننده در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده می‌کنند یا کمربند ایمنی خود را نبسته‌اند، روسای دوربین‌های ایمنی تصمیم گرفتند که خرید ون‌هایی که دارای کیت هوش مصنوعی می‌باشد را رد نکنند.

73 تخلف در هال، 56 مورد در غار جنوبی، 5 در ویلربی، 55 در گریمزبی و 40 در اسکانتورپ در دوره زمانی چهار روزه ثبت شد این ارقام شامل تخلفات تلفن همراه و کمربند ایمنی می‌باشد.

این ارقام بسیار ناامید کننده هست و نشان می‌دهد متاسفانه هنوز افرادی هستند که احساس می‎‌کنند جواب دادن تلفن همراهشان از حفظ امنیت خود و دیگران در جاده اهمیت بالاتری دارد.

هوش مصنوعی در پلیس؛ انقلابی در پیشگیری از جرم

با بکارگیری فناوری‌های هوش مصنوعی، همچون هوش مصنوعی در پلیس؛ سازمان‌های مجری قانون اکنون قادر به تجزیه و تحلیل مجموعه‌های داده عظیم در زمان واقعی برای کشف الگوها و روندهایی هستند که می‌توانند به پیش بینی فعالیت‌های مجرمانه یا شناسایی مناطق پر خطر کمک کنند.

چگونه هوش مصنوعی در امنیت و مبارزه با جرم و جنایت مفید بوده است؟

از قابلیت‌های هوش مصنوعی در پلیس به این صورت است که؛ هوش مصنوعی این قدرت را دارد که چهره‌های یک جمعیت را با پایگاه داده‌ای از تصاویر مقایسه کند تا افراد تحت تعقیب یا گمشده را در مقایسی و با دقتی که توسط انسان‌ها امکان پذیر نیست، جست و جو کند.

هوش مصنوعی می‌تواند پایگاه‌های اطلاعاتی افرادی را که در بانک‌ها، ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و ساختمان‌های دولتی تردد می‌کنند، برای شناسایی مظنومین آینده، نظارت و ایجاد کند.

آیا در سیاست هم هوش مصنوعی کاربردی دارد؟ شکل کامل هوش مصنوعی در پلیس چیست؟

استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند هوش مصنوعی در پلیس باعث می‌شود تا حوزه‌های اجرای قانون به سرعت متحول شوند و به افسران پلیس این اجازه را می‌دهد تا به شکل کارآمدتر و موثرتری کار کنند.

از پلیس پیش بینی کننده گرفته تا تشخیص چهره، فناوری‌های هوش مصنوعی برای پیشگیری از جرم، حل پرونده‌ها و بهبود ایمنی عمومی بکار می‌رود.

چگونه می‌توان از هوش مصنوعی برای باز کردن قفل شواهد مهم در پرونده‌های حل نشده استفاده کرد؟

یکی ار کاربردهای هوش مصنوعی در پلیس تشخیص جرم می‌باشد. فناوری‌های هوش مصنوعی به توسعه و بهبود خود ادامه می‌دهند و پتانسیل این را دارند که روند حل جرم را متحول کنند.

کاربردهای عالی هوش مصنوعی شامل تقویت تکنیک‌های بازجویی، بهبود پروفایل بازجویی و اصلاح روش‌های بازسازی صحنه می‌باشد.

لازم به ذکر است، هوش مصنوعی در پلیس این توانایی را دارد در تجزیه و تحلیل پروفایل‌های روانشناختی مجرمان استفاده شود و مجریان قانون و متخصصان سلامت روان را قادر می‌سازد تا انگیزه‌ها و الگوهای رفتاری مجرمان را بهتر درک کنند.

این دانش می‌‌تواند به استراتژی‌های مداخله موثرتر، برنامه‌های توانبخشی و اقدامات پیشگیری از جرم و جنایت منجر شود.

ناگفته نماند، در حالی که مزایای بالقوه هوش مصنوعی در پلیس در حل جرم بسیار زیاد است، پرداختن به نگرانی‌های اخلاقی و مسائل مربوط به حریم خصوصی در رابطه با استفاده از هوش مصنوعی در تحقیقات جنایی امری ضروری می‌باشد.

برای جلوگیری از سوءاستفاده یا ایجاد آسیب ‌های ناخواسته هوش مصنوعی در پلیس، تعیین دستورالعمل‌ها و مقررات روشنی که بر کاربرد آن در جرم شناسی حاکم است بسیار حائز اهمیت می‌باشد. این شامل حفاظت از اطلاعات حساس و احترام به حقوق خصوصی افراد درگیر در پرونده‌های جنایی است.

قدرت دگرگون کننده هوش مصنوعی در پلیس می‌تواند انقلابی در حل جرم و جنایت داشته باشد؛ ادغام فناوری هوش مصنوعی در تحقیقات جنایی می‌تواند سرعت روند را بالا ببرد، به کشف شواهد مهم بپردازد و حاصل پیشرفت در پرونده‌هایی شود که سال‌هاست حل نشده باقی مانده است.

همانطور که کشف پتانسیل هوش مصنوعی ادامه دارد، استفاده از قابلیت‌های آن ضروری می‌باشد و در عین حال از استفاده اخلاقی و مسئولانه در پیگیری عدالت اطمینان حاصل شود.

با رویکردی متعادل، فناوری‌های هوش مصنوعی در پلیس این قدرت را دارند تا به طور قابل توجهی آینده حل جرم و عدالت را شکل دهند و دنیا را برای همه ایمن‌تر کنند.

امروزه هوش مصنوعی در عرصه‌های مختلفی فعالیت دارد برای پی بردن به این که چه فعالیتی در زمینه‌های مختلف دارد می‌توان از سایت بکپرس کمک گرفت.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید