loader image
صفحه اصلی > زندگی هوشمند و شهر هوشمند : HTC از ردیاب دست واقعیت مجازی برای هدست Vive Focus 3 رونمایی کرد

HTC از ردیاب دست واقعیت مجازی برای هدست Vive Focus 3 رونمایی کرد

به گزارش بک‌پرس، به نقل از د ورج، شرکت HTC در نمایشگاه CES 2022 از ردیاب دست واقعیت مجازی ،  جدیدی برای هدست واقعیت مجازی Vive Focus 3 رونمایی کرد که مانند یک ساعت به دور دست کاربران بسته می‌شود تا جهت و موقعیت آن‌ها را ردیابی کند.

ردیاب دست واقعیت مجازی

ردیاب دست واقعیت مجازی جدید HTC که Vive Wrist Tracker نام دارد، برای تکمیل کنترلرهای موجود در هدست Vive Focus 3 به ویژه برای شبیه‌سازی و تمرینات تجربی که موقعیت بدن در آن‌ها اهمیت دارد، طراحی شده است. ردیاب اچ‌تی‌سی به طور کلی شامل یک بند و دکمه کشویی می‌شود و کاربران می‌توانند آن را روی دست چپ یا راست خود (یا روی اجسام دیگری) ببندند. همچنین این دستگاه فقط به منظور اتصال بی‌سیم به Vive Focus 3 طراحی شده تا داده‌های حرکتی کاربران را بدون نیاز به دوربین به آن ارسال کند.

مطالب بیشتر : شیر آب هوشمند Moen با حرکات دست، دما و جریان آب را کنترل می‌کند

ردیاب دست واقعیت مجازی برای هدست Vive Focus 3

وزن این دستگاه با وجود ظاهر متفاوت آن، تقریبا به اندازه یک ساعت هوشمند بوده و 85 درصد کوچک‌تر و 50 درصد سبک‌تر از کنترلر Vive Focus 3 است.

The Wrist Tracker ، ردیاب دست واقعیت مجازی با قیمت 129 دلار از سه ماهه اول سال 2022 وارد بازار خواهد شد و درست مانند Vive Tracker و هدست 1300 دلاری Vive Focus 3، برای مشتریان طراحی نشده و بازار مصرف‌کنندگان حرفه‌ای را قرار می‌دهد.

HTC همچنین توضیح می‌دهد که یک رویکرد ردیابی سه بعدی منبع باز طراحی کرده که از برد ارزان قیمت آردوینو و حسگر سه‌بعدی استفاده می‌کند و می‌تواند به یک ابزار دیگر متصل شود و با همکاری Vive Wrist Tracker مورد استفاده قرار بگیرد. کمپانی تایوانی قصد دارد تا این برنامه را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهد تا آن را دانلود و آزمایش کنند.

مطالب بیشتر:  تلسکوپ جیمز وب با موفقیت پوشش خورشیدی خود را در فضا باز کرد

از جمله محصولات دیگری که توسط شرکت اچ‌تی‌سی در CES 2022 معرفی شد می‌توان به جعبه شارژ ضد آب جدیدی برای Vive Focus 3 و یک وسیله جانبی دیگر برای شارژ چندین باتری به صورت همزمان اشاره کرد. دستگاه اول با قیمت 139 دلار و دستگاه دوم با قیمت 119 دلار در سه ماهه اول سال جاری روانه بازار خواهند شد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید