loader image

IoT در کشاورزی – هوشمند سازی کشاورزی

تاکنون اینترنت اشیا (IoT) بسیاری از صنایع را مختل کرده و صنعت کشاورزی و نیز تیدیل آن به کشاورزی هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیست. تا پایان سال 2018، بازار کشاورزی متصل در سطح جهان 1.8 میلیارد دلار بود و تغییرات هنوز متوقف نشده است. پیش بینی می شود با نرخ رشد مجموع سالانه (CAGR) 19.3٪ تا سال 2023 به 4.3 میلیارد دلار رشد کند.

فناوری اینترنت اشیا در پوشاک هوشمند،دستگاه‌های هوشمند و متصل به اینترنت، ماشین های خودکار و ماشین های بدون راننده انقلابی ایجاد کرده است . با این حال ، در کشاورزی ، اینترنت اشیا بیشترین تأثیر را داشته است.

آمارهای اخیر نشان می دهد که جمعیت جهانی در حدود 20/6 میلیارد نفر در سال 2050 است. و برای تأمین نیاز اغذیه این جمعیت عظیم ، صنعت کشاورزی موظف است اینترنت اشیا را به کار گیرد. در میان چالش هایی مانند شرایط آب و هوایی شدید ، تغییرات آب و هوایی ، تأثیرات زیست محیطی ، اینترنت اشیا این چالش ها را ریشه کن کرده و به ما کمک می کند تا تقاضای غذای بیشتری را برآورده کنیم. در سرتاسر جهان، نوآوری های مکانیکی مانند تراکتور و دروگرها اتفاق افتاد و در اواخر قرن 20 وارد عملیات کشاورزی شد. و صنعت كشاورزی به دلیل تقاضای مداوم در حال رشد غذا به شدت به ایده های نوآورانه متكی است و نیاز به کشاورزی هوشمند بیشتر از هر زمانی قابل لمس است.

به دلیل فقدان زیرساخت شبکه ارتباطی ثابت و قابل اعتماد ، یک ارائه دهنده راه حل اینترنت اشیا و همچنین صاحبان مشاغل با چالش های اجرایی در مناطق دور افتاده یا کمتر توسعه یافته روبرو شده اند. اما ، بسیاری از ارائه دهندگان شبکه با معرفی اتصال ماهواره ای و صرف شبکه های تلفن همراه ، این امکان را فراهم می کنند.

چگونه اینترنت اشیا در کشاورزی ردپای خود را گرفت؟

مدت زیادی است که سنسورها در عملیات کشاورزی معرفی نشده اند. اما مسئله رویکرد سنتی استفاده از فناوری حسگر این بود که ما قادر به دریافت داده های زنده از حسگرها نبودیم. سنسورها داده ها را در حافظه متصل خود وارد می کردند و بعداً ما توانستیم از آنها استفاده کنیم. با معرفی IoT صنعتی در کشاورزی ، سنسورهای بسیار پیشرفته تری در حال استفاده هستند. اکنون سنسورها از طریق شبکه تلفن همراه / ماهواره ای به ابر متصل می شوند. که به ما امکان می دهد تا داده های لحظه ای حسگرها را بشناسیم ، و تصمیم گیری را م .ثر انجام می دهیم.

کاربردهای اینترنت اشیا in در صنعت کشاورزی به کشاورزان کمک کرده است تا سطح مخزن آب را در زمان واقعی کنترل کنند که این امر باعث می شود روند آبیاری کارآمدتر باشد. پیشرفت فناوری اینترنت اشیا در عملیات کشاورزی استفاده از حسگرها را در هر مرحله از فرآیند کشاورزی مانند زمان و منابع بذر برای تبدیل شدن به یک سبزی کاملا رشد یافته به ارمغان آورده است. اینترنت اشیا in در کشاورزی به عنوان موج دوم انقلاب سبز مطرح شده است. مزایایی که کشاورزان با انطباق با اینترنت اشیا کسب می کنند دو برابر است. این به کشاورزان کمک کرده است تا با بهبود تصمیم گیری کشاورز با داده های دقیق ، هزینه های خود را کاهش دهند و همزمان محصول را افزایش دهند.

کاربرد اینترنت اشیا در کشاورزی

کشاورزی هوشمند یک سیستم پیشرفته وموثر در زمینه کشاورزی و پرورش مواد غذایی به روشی پایدار است. این برنامه پیاده سازی دستگاههای متصل و فن آوریهای نوآورانه بهمراه کشاورزی است. کشاورزی هوشمند عمدتا به اینترنت اشیا بستگی دارد و بنابراین نیاز به کار فیزیکی کشاورزان و تولیدکنندگان را برطرف می کند و در نتیجه بهره وری را به هر شکل ممکن افزایش می دهد.

با توجه به روند کشاورزی اخیر وابسته به کشاورزی ، اینترنت اشیا مزایای زیادی مانند استفاده کارآمد از آب ، بهینه سازی ورودی ها و موارد دیگر را به همراه داشته است. آنچه تفاوت ایجاد کرد مزایای بسیار زیاد بود و در چند روز اخیر به کشاورزی انقلابی تبدیل شده است. مبتنی بر اینترنت اشیا IoT کل سیستم کشاورزی را با نظارت بر زمینه در زمان واقعی بهبود می بخشد.

با کمک حسگرها و ارتباط متقابل ، اینترنت اشیا در کشاورزی نه تنها موجب صرفه جویی در وقت کشاورزان شده است بلکه باعث کاهش استفاده بی رویه از منابعی مانند آب و برق شده است. این عوامل مختلف مانند رطوبت ، دما ، خاک و غیره را تحت بررسی قرار می دهد و یک مشاهده کاملاً واضح را در زمان واقعی ارائه می دهد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید